Szkoła Podstawowa im. Bł. Jana Pawła II
w Kiczorach

Slide background

Kalendarium

Kategoria:

 

Dzień Matki

 Dzień Matki to jeden z najpiękniejszych dni w roku. Wszystkie dzieci na całym świecie ślą swoim mamom najserdeczniejsze życzenia i podziękowania.

W naszej szkole również uczciliśmy ten dzień bardzo uroczyście. Uczniowie w odświętnych strojach poprzez inscenizację „Jak to mama tatę poznała” oraz popisy wokalne wyrazili swoją miłość i wdzięczność swoim mamom, za trud i poświęcenie wkładane każdego dnia w ich wychowanie.

W akademii brały udział wszystkie chętne dzieci z naszej szkoły, od przedszkolaków począwszy. Mamy były bardzo wzruszone i dumne z występów artystycznych swoich pociech. Następnie dzieci obdarowały mamy własnoręcznie wykonanymi laurkami, kwiatami i oczywiście buziakami.

Spotkanie kontynuowano w miłej atmosferze przy kawie, herbacie i torcie wykonanym przy udziale dzieci.

Uroczytość przygotowali: p. Maria Polańska- Nowak i p. J. Warzeszak.

Święto Konstytucji 3 maja

         Nasi uczniowie nie zapominają nigdy o ważnych datach w historii naszego kraju. Dlatego też 4 maja odbył się w naszej szkole uroczysty apel upamiętniający Rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Młodzi  aktorzy przypomnieli nam, jak ważną rolę pełni w naszym życiu konstytucja i  przybliżyli widzom historię tego dokumentu. Nie zabrakło także pieśni patriotycznych. Dodatkowym atutem szkolnego apelu była prezentacja.

Program przygotowali uczniowie klasy VI pod kierunkiem   p. Ł. Klozyka

Święto biblioteki szkolnej

7 maja świętowaliśmy Dzień Biblioteki Szkolnej. Z tej okazji uczniowie klas IV-VI przygotowali śmieszne scenki podczas których zachęcali swoich kolegów i koleżanki do odwiedzania biblioteki, a przede wszystkim do przeczytania wybranych książek.

Dzień Postaci z Bajek

28 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Postaci z Bajek. Bajki bawią, uczą, pomagają poznać prawdę o świecie i życiu, oswajają dziecięce lęki. Często stanowią wzór do naśladowania i pomagają dzieciom rozpoznać zło. Od rana po korytarzach szkolnych przemykały bajkowe postacie: królewny, krasnoludki, książęta, wróżki, a także Czerwony Kapturek, Smerfy, Pokahontas, Kot w butach, czarownica, rycerz i wiele fantastycznych bohaterów. Główna uroczystość miała miejsce na korytarzu szkolny, gdzie odbyła się parada bajkowych postaci, której towarzyszyły gromkie oklaski publiczności.

Dzień Ziemi- 22.04.2017r.

24 kwietnia odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Ziemi. Przesłaniem programu artystycznego przygotowanego przez uczniów klas I i II pod opieką p. M. Flaszczyńskiej było przypomnienie nam, jakich spustoszeń na swojej planecie dokonał człowiek. Tego dnia każdy z nas powinien pomyśleć, co może zrobić w swoim najbliższym środowisku, aby ulżyć Ziemi i zaprzyjaźnić się z nią. Uczniowie podkreślali, że każdy z nas ma wpływ na stan środowiska naturalnego.

WIELKANOCE SPOTKANIE…

Dnia 12.04.2017 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie Wielkanocne, które miało na celu wprowadzenie wszystkich obecnych w klimat Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Uczniowie klas II i III w trakcie występu przypomnieli tradycje związane z Wielkanocą.

Program i dekorację przygotowała p. M. Polańska- Nowak

Bal Karnawałowy

         Dnia 23 lutego odbył się w naszej szkole bal karnawałowy. W szkole zaroiło się od księżniczek, wróżek, rycerzy z przeszłości i z przyszłości, różnych postaci z bajek. Podczas balu wybrano najlepsze stroje karnawałowe. W czasie całej imprezy Rada Rodziców zapewniła  uczestnikom balu bogato zaopatrzony bufet w pyszne pączki i soki.

Pasowanie na ucznia

 Ślubowanie złożyli:

  1. Dawid Karol Chudoba
  2. Amelia Kanior
  3. Paweł Garaj

DZIEŃ PATRONA W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM BŁ. JANA PAWŁA II W KICZORACH

           Po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole uroczystość dnia patrona Bł. Jana Pawła II. W dniu 24 października o godzinie 8.20 poczet sztandarowy w asyście uczniów, rodziców, zaproszonych gości oraz nauczycieli, a także kapeli orawskiej przeszedł do kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej w Kiczorach. Mszę świętą koncelebrowaną odprawił ksiądz proboszcz Jerzy Bargiel oraz ks. Mariusz Karkoszka. Dalsza część uroczystości odbyła się w szkole. Najpierw wprowadzono sztandar i odśpiewano hymn szkoły. Następnie odbyło się ślubowanie klasy I. Uroczystego pasowania na ucznia dokonał p. dyr. ZSO Jan Kuliga.

Uczniowie klas I-IV przedstawili inscenizację Gawendy p. Ireny Grobarczyk    „W niebie i na ziymi”.

Organizatorzy szkolnego i gminnego konkursu wiedzy „ Jan Paweł II- Totus Tuus Maryjo” oraz dyr. Jan Kuliga rozdali nagrodzonym laureatom i wyróżnionym uczestnikom pamiątkowe dyplomy a także nagrody rzeczowe. Na zakończenie uroczystości odśpiewano Barkę.

Maria Flaszczyńska

Smaki świata

20 października bieżącego roku w Domu Ludowym w Lipnicy Wielkiej o godzinie 10:00 odbyło się autorskie spotkanie dla uczniów naszej szkoły oraz uczniów kl. I-III Szkoły Podstawowej nr 1 im. św. Królowej Jadwigi z Murowanicy pt. „Smaki świata” zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną oraz grupę Nieformalną „Pomagamy Odkryć Świat” ( K. Kowalczyk, R. Paplaczyk, B. Kowalczyk) w ramach realizowanego projektu „Świat Młodego Odkrywcy”.

         Najpierw Wójt Gminy Pan Bogusław Jazowski oraz Pani Dyrektor Biblioteki Publicznej Stanisława Kucek powitali zebranych uczestników. Następnie właściciel restauracji „Absent” z Nowego Targu przedstawił nam początki jej założenia. Pierwotnie restauracja ta nosiła nazwę „Mauritiana”, a po odwiedzinach Pani Magdy Gessler zmieniono nazwę na obecną. Prezentacja multimedialna oraz zdjęcia pokazały nam początki i późniejszą metamorfozę tego miejsca. Widzieliśmy na zdjęciach znane osobistości z ekranu telewizyjnego, które gościł u siebie pan prowadzący spotkanie. To udowadnia, że owa restauracja jest bardzo popularna.

Właściciel „Absent” przygotował dla nas różne konkursy z nagrodami. Pierwszy z nich dotyczył próbowania różnych przypraw, których nie brakuje w naszej kuchni. Zadanie jednak wcale nie było takie łatwe.

Dowiedzieliśmy się również, jakie potrawy są charakterystyczne dla danego państwa. Ten temat w formie wierszyków recytowanych przez prowadzącego także był przedmiotem konkursu. Tutaj uczniowie wykazali się niebywałą pamięcią.

Spotkanie zakończyło się konsumowaniem różnych potraw, głównie owoców, kiełbaski, bekonu, serów i koktajli oraz robieniem wspólnych zdjęć i zbieraniem autografów.

W Domu Ludowym panowała przyjemna i wesoła atmosfera. Poza tym z pewnością wzbogaciliśmy swoją wiedzę kulinarną.

Wszyscy zadowoleni i z czapkami kucharskimi na głowie (otrzymanymi w nagrodę) wróciliśmy do swoich szkół.

Klaudia Karkoszka

GMINNEGO KONKURSU WIEDZY „JAN PAWEŁ II – TOTUS TUUS MARYJO”

17 października br w Szkole Podstawowej im Bł. Jana Pawła II W Kiczorach odbył się Gminny Konkurs wiedzy pod hasłem „ Jan Paweł II- Totus Tuus Maryjo”. Hasło konkursowe nawiązywało do życia ,świętości i nauczania św. Jana Pawła II, a także sanktuariów maryjnych, które odwiedzał. Uczniowie wszystkich szkół wykazali się dużą wiedzą. Wszystkim gratulujemy. Ponadto dziękujemy katechetom, nauczycielom oraz rodzicom w przygotowaniu uczniów do konkursu.

         W konkursie wzięło udział 13 uczniów.

         Komisja przyznała następujące miejsca:

         I. Klaudia Karkoszka SP Kiczory

         II. Anna Karnafel SP 2

         III. Oliwia Karkoszka SP Kiczory

Dzień Edukacji Narodowej

         14 października 2016 r. z okazji Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Dyrektor Helena Omylak podziękował nauczycielom oraz wszystkim pracownikom szkoły za trud i wysiłek włożony w naukę i wychowanie młodego pokolenia. Życzenia i podziękowania złożyli również przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego i Rady Rodziców.
Uroczystość uświetnił występ artystyczny uczniów klas IV-VI. Artyści zaprezentowali swoje talenty w skeczach i piosenkach. Zebrana na szkolnym korytarzu publiczność nagrodziła wykonawców gromkimi brawami. Dzień upłynął wszystkim w miłej i serdecznej atmosferze.

Wolni od Azbestu

Dbałość o środowisko naturalne należy uczyć już od najmłodszych lat, dlatego proces kształtowania postaw proekologicznych wpisany jest w działanie naszej szkoły. Tym razem, dnia 04.10.2016r. została przeprowadzona prelekcja przez pracowników firmy SWISS CONTRIBUTION dla uczniów z klas 0 – III na temat szkodliwości azbestu, gdyż nasza gmina uczestniczy w projekcie „Demontaż i bezpieczne składanie wyrobów zawierających azbest z obszaru województwa małopolskiego”. W trakcie spotkania uczniowie dowiedzieli się czym jest azbest, gdzie wykorzystywane są wyroby azbestowe, a co najważniejsze dlaczego i kiedy azbest jest szkodliwy, a także jak można dokonać prawidłowo demontażu wyrobów zawierających azbest. Pod koniec prelekcji przeprowadzono quiz, a osoby które prawidłowo odpowiedziały na pytania, zostały nagrodzone różnymi gadżetami reklamowymi. Dzieci otrzymały także ulotki zawierające najważniejsze informacje o azbeście, które zabrały do swoich domów, by podzielić się zdobytą wiedzą z najbliższymi.

WYCIECZKA DO ZAWOI

         4 października 2016r. uczniowie klas I-III uczestniczyli w wycieczce do Zawoi, której głównym celem było Centrum Górskie „Korona Ziemi”. Uczestnicy wzięli tam udział w zajęciach edukacyjnych podczas których mogli zobaczyć makiety 7 najwyższych szczytów ziemi oraz poznać historię polskiego himalaizmu. To niezwykłe muzeum dostarczyło naszym uczniom dużo wrażeń.

Warsztaty Świec Żelowych

         27 września przedszkolaki oraz uczniowie klas 0 – III uczestniczyli w warsztatach kreatywno- edukacyjnych podczas których tworzyli własne, niepowtarzalne świece. Uczestnicy mogli wykazać się swoją kreatywnością           i wyobraźnią przy wyborze kształtu, koloru oraz zapachu świecy. Wielką frajdą dla dzieci było dobieranie ozdób i układanie ich, a także mozaikowate podłoże świecy. Po skończonych zajęciach każdy uczestnik mógł zapakować własnoręcznie zrobioną świecę i zabrać ją do domu.

Zajęcia te mogły odbyć się w naszej szkole dzięki Stowarzyszeniu Rozwoju Orawy.


XIII Gminny Rajd Turystyczny im. Piotra Borowego Ścieżkami i Szlakami Babiej Góry

XIII GMINNY RAJD TURYSTYCZNY IM. PIOTRA BOROWEGO ŚCIEŻKAMI I SZLAKAMI BABIEJ GÓRY

W dniu 13 września 2016 roku przeprowadzono XIII Gminny Rajd Turystyczny im. Piotra Borowego - Ścieżkami i Szlakami Babiej Góry, z zakończeniem przy Schronisku im. Hugona Zapałowicza na Markowych Szczawinach. 

W Rajdzie wzięły udział klasy V i VI Szkół Podstawowych oraz klasy II Gimnazjum, Liceum i Technikum. Razem około 330 osób. Trasy Rajdowe przebiegały rozmaicie. Szkoły Podstawowe rozpoczynały w Zawoi Markowa w Siedzibie Babiogórskiego Parku Narodowego od zwiedzania wystawy stałej oraz ogrodów, a następnie powędrowały szlakiem zielonym do Schroniska na Markowych Szczawinach. Młodzież Gimnazjum, Liceum i Technikum natomiast z Przełęczy Lipnickiej (Krowiarek) maszerowały na szczyt Babiej Góry z zejściem do Schroniska na Markowe Szczewiny.  Tam, na wszystkich uczestników czekał ciepły posiłek przygotowany przez obsługę schroniska, dyplom dla każdej grupy oraz odznaka rajdowa.   Organizatorem imprezy był  Wójt Gminy Lipnica Wielka, a współorganizatorami Gminne Centrum Kultury w Lipnicy Wielkiej, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Lipnicy Wielkiej, Babiogórski Park Narodowy w Zawoi oraz Schronisko im. Hugona Zapałowicza na Markowych Szczawinach. Dziękujemy również Panu Ignacemu Mikłusiakowi, Ośrodkowi Zdrowia w Lipnicy Wielkiej za pomoc organizacyjną oraz pozostałym, prywatnym osobom, które w tym dniu wędrowały z nami po szlakach Babiej Góry.

Do zobaczenia za rok! (K.K.)

Gminne Nowiny nr 3 (819)/2016

         20 uczniów naszej szkoły z klas IV-VI wraz z opiekunami, jak co roku wzięło udział w Rajdzie.

Uczestnicy autokarem udali się do Zawoi, tam zwiedzali Ośrodek Edukacyjny,
a następnie pieszo podążyli do Markowych Szczawin.

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE

ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

         1 września o godz. 9.30, po uroczystej mszy świętej odbył się w naszej szkole apel inaugurujący nowy rok szkolny, podczas którego przypomniano wydarzenia „ tragicznego września” 1939 roku. Pani Dyrektor serdecznie powitała po wakacjach uczniów, nauczycieli
i pracowników szkoły. Uczniowie w krótkim przedstawieniu pożegnali wakacje i zaprosili do nowej pracy.  Na koniec Dyrekcja życzyła sukcesów w nowym roku. I tak rozpoczęliśmy kolejny rok zmagań w zdobywaniu wiedzy.

Program artystyczny i dekorację przygotowała p. M. Flaszyńska.

Smaki świata

20 października bieżącego roku w Domu Ludowym w Lipnicy Wielkiej o godzinie 10:00 odbyło się autorskie spotkanie dla uczniów naszej szkoły oraz uczniów kl. I-III Szkoły Podstawowej nr 1 im. św. Królowej Jadwigi z Murowanicy pt. „Smaki świata” zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną oraz grupę Nieformalną „Pomagamy Odkryć Świat” ( K. Kowalczyk, R. Paplaczyk, B. Kowalczyk) w ramach realizowanego projektu „Świat Młodego Odkrywcy”.

         Najpierw Wójt Gminy Pan Bogusław Jazowski oraz Pani Dyrektor Biblioteki Publicznej Stanisława Kucek powitali zebranych uczestników. Następnie właściciel restauracji „Absent” z Nowego Targu przedstawił nam początki jej założenia. Pierwotnie restauracja ta nosiła nazwę „Mauritiana”, a po odwiedzinach Pani Magdy Gessler zmieniono nazwę na obecną. Prezentacja multimedialna oraz zdjęcia pokazały nam początki i późniejszą metamorfozę tego miejsca. Widzieliśmy na zdjęciach znane osobistości z ekranu telewizyjnego, które gościł u siebie pan prowadzący spotkanie. To udowadnia, że owa restauracja jest bardzo popularna.

Właściciel „Absent” przygotował dla nas różne konkursy z nagrodami. Pierwszy z nich dotyczył próbowania różnych przypraw, których nie brakuje w naszej kuchni. Zadanie jednak wcale nie było takie łatwe.

Dowiedzieliśmy się również, jakie potrawy są charakterystyczne dla danego państwa. Ten temat w formie wierszyków recytowanych przez prowadzącego także był przedmiotem konkursu. Tutaj uczniowie wykazali się niebywałą pamięcią.

Spotkanie zakończyło się konsumowaniem różnych potraw, głównie owoców, kiełbaski, bekonu, serów i koktajli oraz robieniem wspólnych zdjęć i zbieraniem autografów.

W Domu Ludowym panowała przyjemna i wesoła atmosfera. Poza tym z pewnością wzbogaciliśmy swoją wiedzę kulinarną.

Wszyscy zadowoleni i z czapkami kucharskimi na głowie (otrzymanymi w nagrodę) wróciliśmy do swoich szkół.

Klaudia Karkoszka

GMINNY KONKURS WIEDZY „JAN PAWEŁ II – TOTUS TUUS MARYJO”

         17 października br w Szkole Podstawowej im Bł. Jana Pawła II W Kiczorach odbył się Gminny Konkurs wiedzy pod hasłem „ Jan Paweł II- Totus Tuus Maryjo”. Hasło konkursowe nawiązywało do życia ,świętości i nauczania św. Jana Pawła II, a także sanktuariów maryjnych, które odwiedzał. Uczniowie wszystkich szkół wykazali się dużą wiedzą. Wszystkim gratulujemy. Ponadto dziękujemy katechetom, nauczycielom oraz rodzicom w przygotowaniu uczniów do konkursu.

         W konkursie wzięło udział 13 uczniów.

         Komisja przyznała następujące miejsca:

         I. Klaudia Karkoszka SP Kiczory

         II. Anna Karnafel SP 2

         III. Oliwia Karkoszka SP Kiczory

          Ponadto przyznano następujące wyróżnienia i nagrody:

Katarzyna Ponicka SP 4

Julianna Bublewicz SP 2

Weronika Wójciak SP 3

Dominika Wątorczyk SP 3

Magdalena Karnafel SP Kiczory

Jakub Polaczek SP 1

Bartosz Jurczak SP 1

Wiktoria Gonciarczyk SP 2

Maciej Brenkus SP 4

Klaudia Michalak SP 3

         Organizatorami, a zarazem członkami komisji byli:

Maria Flaszczyńska

Ks. Krzysztof Jarosz

         14 października 2016 r. z okazji Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Dyrektor Helena Omylak podziękował nauczycielom oraz wszystkim pracownikom szkoły za trud i wysiłek włożony w naukę i wychowanie młodego pokolenia. Życzenia i podziękowania złożyli również przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego i Rady Rodziców.
Uroczystość uświetnił występ artystyczny uczniów klas IV-VI. Artyści zaprezentowali swoje talenty w skeczach i piosenkach. Zebrana na szkolnym korytarzu publiczność nagrodziła wykonawców gromkimi brawami. Dzień upłynął wszystkim w miłej i serdecznej atmosferze.

Program artystyczny i dekorację przygotowała p. W. Machaj.

Wolni od Azbestu

Dbałość o środowisko naturalne należy uczyć już od najmłodszych lat, dlatego proces kształtowania postaw proekologicznych wpisany jest w działanie naszej szkoły. Tym razem, dnia 04.10.2016r. została przeprowadzona prelekcja przez pracowników firmy SWISS CONTRIBUTION dla uczniów z klas 0 – III na temat szkodliwości azbestu, gdyż nasza gmina uczestniczy w projekcie „Demontaż i bezpieczne składanie wyrobów zawierających azbest z obszaru województwa małopolskiego”. W trakcie spotkania uczniowie dowiedzieli się czym jest azbest, gdzie wykorzystywane są wyroby azbestowe, a co najważniejsze dlaczego i kiedy azbest jest szkodliwy, a także jak można dokonać prawidłowo demontażu wyrobów zawierających azbest. Pod koniec prelekcji przeprowadzono quiz, a osoby które prawidłowo odpowiedziały na pytania, zostały nagrodzone różnymi gadżetami reklamowymi. Dzieci otrzymały także ulotki zawierające najważniejsze informacje o azbeście, które zabrały do swoich domów, by podzielić się zdobytą wiedzą z najbliższymi.

WYCIECZKA DO ZAWOI

         4 października 2016r. uczniowie klas I-III uczestniczyli w wycieczce do Zawoi, której głównym celem było Centrum Górskie „Korona Ziemi”. Uczestnicy wzięli tam udział w zajęciach edukacyjnych podczas których mogli zobaczyć makiety 7 najwyższych szczytów ziemi oraz poznać historię polskiego himalaizmu. To niezwykłe muzeum dostarczyło naszym uczniom dużo wrażeń.

Warsztaty Świec Żelowych

         27 września przedszkolaki oraz uczniowie klas 0 – III uczestniczyli w warsztatach kreatywno- edukacyjnych podczas których tworzyli własne, niepowtarzalne świece. Uczestnicy mogli wykazać się swoją kreatywnością  i wyobraźnią przy wyborze kształtu, koloru oraz zapachu świecy. Wielką frajdą dla dzieci było dobieranie ozdób i układanie ich, a także mozaikowate podłoże świecy. Po skończonych zajęciach każdy uczestnik mógł zapakować własnoręcznie zrobioną świecę i zabrać ją do domu.

Zajęcia te mogły odbyć się w naszej szkole dzięki Stowarzyszeniu Rozwoju Orawy.

XIII Gminny Rajd Turystyczny im. Piotra Borowego Ścieżkami i Szlakami Babiej Góry

XIII GMINNY RAJD TURYSTYCZNY IM. PIOTRA BOROWEGO ŚCIEŻKAMI I SZLAKAMI BABIEJ GÓRY

W dniu 13 września 2016 roku przeprowadzono XIII Gminny Rajd Turystyczny im. Piotra Borowego - Ścieżkami i Szlakami Babiej Góry, z zakończeniem przy Schronisku im. Hugona Zapałowicza na Markowych Szczawinach. 

W Rajdzie wzięły udział klasy V i VI Szkół Podstawowych oraz klasy II Gimnazjum, Liceum i Technikum. Razem około 330 osób. Trasy Rajdowe przebiegały rozmaicie. Szkoły Podstawowe rozpoczynały w Zawoi Markowa w Siedzibie Babiogórskiego Parku Narodowego od zwiedzania wystawy stałej oraz ogrodów, a następnie powędrowały szlakiem zielonym do Schroniska na Markowych Szczawinach. Młodzież Gimnazjum, Liceum i Technikum natomiast z Przełęczy Lipnickiej (Krowiarek) maszerowały na szczyt Babiej Góry z zejściem do Schroniska na Markowe Szczewiny.  Tam, na wszystkich uczestników czekał ciepły posiłek przygotowany przez obsługę schroniska, dyplom dla każdej grupy oraz odznaka rajdowa.   Organizatorem imprezy był  Wójt Gminy Lipnica Wielka, a współorganizatorami Gminne Centrum Kultury w Lipnicy Wielkiej, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Lipnicy Wielkiej, Babiogórski Park Narodowy w Zawoi oraz Schronisko im. Hugona Zapałowicza na Markowych Szczawinach. Dziękujemy również Panu Ignacemu Mikłusiakowi, Ośrodkowi Zdrowia w Lipnicy Wielkiej za pomoc organizacyjną oraz pozostałym, prywatnym osobom, które w tym dniu wędrowały z nami po szlakach Babiej Góry.

Do zobaczenia za rok! (K.K.)

Gminne Nowiny nr 3 (819)/2016

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE

ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

         1 września o godz. 9.30, po uroczystej mszy świętej odbył się w naszej szkole apel inaugurujący nowy rok szkolny, podczas którego przypomniano wydarzenia „ tragicznego września” 1939 roku. Pani Dyrektor serdecznie powitała po wakacjach uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. Uczniowie w krótkim przedstawieniu pożegnali wakacje i zaprosili do nowej pracy.Na koniec Dyrekcja życzyła sukcesów w nowym roku. I tak rozpoczęliśmy kolejny rok zmagań w zdobywaniu wiedzy.

Program artystyczny i dekorację przygotowała p. M. Flaszyńska.

Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

24 czerwca odbyło się zakończenie roku szkolnego 2015/2016. Najpierw spotkaliśmy się na Mszy Św. Później zgromadziliśmy się w szkole, gdzie podczas uroczystego apelu nastąpiło przekazanie sztandaru uczniowi kl. IV. Kolejną część rozpoczęła pani Dyrektor, która powitała zebranych i dokonała podsumowania mijających miesięcy oraz podziękowała wszystkim za wysiłek, który zaowocował znakomitymi wynikami. W dalszej części mogliśmy zobaczyć program artystyczny klasy VI, który w humorystycznej formie podsumował ich pobyt w podstawówce. Nie zabrakło też łez podczas podziękowań.

Na zakończenie pani Dyrektor życzyła zdrowych i pełnych uśmiechu WAKACJI!!!!!

Program przygotowała p. W. Machaj.

Letni kiermas

21 czerwca 2016r. obchodziliśmy w naszej szkole „Letni kiermas”. W tym roku program artystyczny przygotowały dzieci z oddziału przedszkolnego. W swoim wystąpieniu zerówiaki pokazały zapomniane już tradycje związane z wypasem krów i gęsi na Orawie, m. in. kropienie wodą święconą, okadzaniem zielem, mojeniem pół i domów na św. Jana. Po przedstawieniu cała społeczność udała się na ognisko do p. Janusza Warzeszaka.

Program przygotowała D. Karkoszka

Rodzinny Park Rozrywki ENERGYLANDIA

10 czerwca odważni uczniowie z klas III-VI i odważni wychowawcy wyruszyli do Rodzinnego Parku Rozrywki ENERGYLANDIA w Zatorze. Uczestnicy wycieczki bawili się znakomicie jeżdżąc na roller-coasterach, huśtając się na Space Booster oraz korzystali z wielu atrakcji m. in. ze spływu pirackiego i spływu kopalni złota. Podróż choć długa minęła przyjemnie, a cała wyprawa dostarczyła niezapomnianych wrażeń.

Muzeum- Orawski Park Etnograficzny w Zubrzycy Górnej

W dniu 07.06.2016r. uczniowie klasy I i II udali się do Skansenu w Zubrzycy Górnej , gdzie zwiedzali zabytkowe drewniane budynki, a także poznali wiele ciekawostek związanych z regionem.

Czarodziejski Świat Cyrku

W piątek 3 czerwca w ramach niespodzianki z okazji Dnia Dziecka gościliśmy w naszej szkole grupę cyrkową ze Skierniewic. Z całego przedstawienia najbardziej podobały się występy białych króliczków, które potem dzieci mogły nakarmić i pogłaskać.

Dzień Dziecka

1 czerwca obchodziliśmy Dzień Dziecka. Tegoroczne święto dzieci w naszej szkole nawiązywało do zdrowego stylu życia. W programie znalazło się robienie zdrowych kanapek, zawody sportowe oraz wspólna zabawa na placu przyszkolnym.

Organizatorem tego dnia była p. Z. Kowalczyk

Kochana Mamo…

Najpiękniejsze kwiaty kochanym Mamom w dniu Ich święta. W dniu 29 maja odbyła się piękna uroczystość poświęcona najdroższym dla dzieci osobom- MAMOM. Przygotowali ją uczniowie klas I,III, IV i V pod kierunkiem ks. Krzysztofa Jarosz. Dzieci słowami piosenek podziękowały mamom za trud włożony w wychowanie.

Przygotował ks. K. Jarosz i p. M. Flaszczyńska.

Spotkanie z panią Ireną Grobarczyk

W dniu 19.05.2016r. w Szkole Podstawowej im. Bł. Jana Pawła II w Kiczorach odbyło się spotkanie autorskie z panią Ireną Grobarczyk autorką wielu orawskich gawęd, współczesną pisarką, która swoje utwory zamieściła w wydanej książce „Gawędy orawskie”. Uczniowie naszej szkoły co roku biorą udział w Gminnym Przeglądzie Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. Piotra Borowego w, którym prezentują jej gawędy zdobywając czołowe miejsca i wyróżnienia. Spotkanie to zostało zainicjonowane aby dzieci poznały autorkę utworów, które prezentują. Pani Irena opowiadała ciekawie o sobie, o Orawie i o gwarze orawskiej. Czytała utwory jeszcze nie publikowane dzieciom i młodzieży, która słuchała z zaciekawieniem i brała aktywny udział w objaśnianiu znaczenia słów, zwrotów frazeologicznych oraz czytała zaproponowane fragmenty tekstów. Pani Irena wyjaśniała skąd bierze pomysły do swoich gawęd, których dostarcza najczęściej samo życie. Propagowała piękno orawskiej gwary i patriotyzm do małej Ojczyzny. Rozpoczęła swoją twórczość od pisania gawęd dla uczniów na konkursy gwarowe, a później kontynuowała je w celu utrwalenia zanikających tradycyjnych obrzędów, czy wierzeń. Jako wieloletnia nauczycielka ma bardzo dobry kontakt z dziećmi zarówno młodszymi, jak i starszymi. Jej utwory zostały zamieszczone m.in. w wydanej w 2014r. ,,Orawskiej czytance”, na bieżąco publikuje je także czasopismo ,,Moja Orawa”. Mam nadzieję, że spotkanie zachęciło wielu uczniów do sięgania po literaturę, nie tylko w języku literackim lecz także w gwarze orawskiej.

Święto Konstytucji 3 maja

W dniu 5 maja w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie starszych klas nakreślili nam rys historyczny tego ważnego dla całego polskiego narodu wydarzenia. Przedstawienie przeplatane było wierszami, pieśniami patriotycznymi oraz prezentacją o symbolach narodowych.

Program przygotował p. Ł. Klozyk

Dzień Ziemi

29 kwietnia 2016r. w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Ziemi. Z tej okazji dzieci z Publicznego Przedszkola działającego przy naszej szkole przygotowały piękną inscenizację, a dominujący zielony kolor przypomniał nam o naszej planecie Ziemi.

Program przygotowały p. K. Bandyk i p. E. Warzecha

Wycieczka do Krakowa

14 kwietnia 2016r. uczniowie z klas III-IV udali się na wycieczkę do Krakowa. W studium tańca ATELIE uczestniczyli w zajęciach, podczas których zapoznali się z kulturą, sztuką i tradycjami Kraju Kwitnącej Wiśni. Podczas warsztatów uczestnicy m. in. mogli przymierzyć japońskie stroje i uczyć się japońskiej kaligrafii.

Następnie udali się do Teatru Groteska, gdzie wzięli udział w spektaklu teatralnym                        pt. „ Przygody Tomka Sawyera”.

Spotkanie Wielkanocne…

Dzwon wesoły się rozlega,

Pieśń potężna świat obiega

Oby serce też zostało

Napełnione dzisiaj chwałą.

I tętniącym życiem wiosny

W Zmartwychwstania dzień radosny.

23 marca 2016r. w naszej szkole odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Wielkiej Nocy. Część artystyczna przygotowali uczniowie klasy I i III. W trakcie występu dzieci przypomniały tradycję związane z Wielkanocą.

Program przygotowała p. M. Polańska- Nowak.

Pożegnanie Zimy

21 marca dzieci z oddziału przedszkolnego pożegnały Zimę i przywitały długo wyczekiwaną Wiosnę. Zerówiaki przygotowały z tej okazji humorystyczny program słowno- muzyczny. Szczególnego uroku dodały piękne i kolorowe stroje przygotowane przez rodziców.

Program przygotowała p. D. Karkoszka.

 

Żywa lekcja historii – „Husaria oraz szlachta polska w XVII wieku”

Po raz drugi w naszej szkole gościliśmy Grupę Rekonstrukcyjną Widowisk Historycznych „Arkona” z Torunia. W minionym roku poznaliśmy historie i obyczaje Słowian z X wieku oraz zaprezentowano w historie początków Państwa Piastów.

Po raz kolejny gościliśmy ich 15 lutego 2016 roku. Tym razem, zaproszeni goście wystąpili z programem zatytułowanym „Husaria oraz szlachta polska w XVII wieku”. Podczas przedstawienia uczniowie klas I – VI mieli możliwość zobaczyć jak ubierała się polska szlachta w czasach Rzeczpospolitej Obojga Narodów. Dla kontrastu pokazano również ubiór chłopów z tamtego okresu.

Kolejnym punktem przestawienia była prezentacja zbroi oraz uzbrojenia husarza. Na scenę zaproszono ucznia naszej szkoły który został przywdziany w oryginalną XVII wieczną zbroje. Aktorzy grupy „Arkona” w sposób ciekawy a zarazem żartobliwy w skrócie opowiedzieli dzieje husarii, opisując jej najważniejsze bitwy. Opisy batalii były często przeplatane trafnymi spostrzeżeniami i anegdotami, połączonymi z opowieściami o historii naszego kraju.

Na koniec występu urządzono małe podsumowanie omawianego materiału. Aktorzy wybierali ochotników, którzy mieli odpowiadać na zadane pytania a w nagrodę otrzymać można było wybite talary z tamtej epoki.

Ostatnim elementem przedstawienia był wystrzał z pistoletu. Takim właśnie rodzajem broni, podczas bitew posługiwała się husaria.

Żywa lekcja historii to niewątpliwie jedno z ciekawszych sposobów na poznanie dziejów naszego narodu. Uczniowie dzięki trafnym żartom oraz ciekawym anegdotą mają możliwość poznać i zapamiętać historię największej dumy wojsk polskich z okresu I Rzeczpospolitej. Z niecierpliwością czekamy na kolejną wizytę Grupy Rekonstrukcyjnej „Arkona” w przyszłym roku.
Przygotował Łukasz Klozyk

Bal Karnawałowy

W dniu 03.02.2015r. odbył się bal karnawałowy. Tego dnia w naszej szkole można było spotkać wróżki, motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spidermana, Batmana…nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Wszyscy bawili się wesoło. Kiedy czas zabawy dobiegł końca na dzieci czekał słodki poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców.
Przygotowała p. D. Karkoszka

Wśród nocnej ciszy…

22 grudnia najmłodsi uczniowie naszej szkoły czyli zerówiaki przedstawiły „Jasełka”. Ubrani w piękne stroje, wierszem i piosenką opowiedzieli historię narodzin Jezusa. Wspólne kolędowanie i dzielenie się opłatkiem wprowadziły wszystkich w świąteczną atmosferę, pełną radości, nadziei i życzliwości.
Program przygotowała p. D. Karkoszka

Królowa Śniegu

Dnia 09.12.2016r. po raz kolejny gościliśmy w naszej szkole artystów Teatru Lalkowego ART. CINEMA z Nowego Sącza. Tym razem dzieci obejrzały przedstawienie pt. Królowa Śniegu”. Dzieci z wielkim zainteresowaniem śledziły losy wielkiej przyjaźni Kaia i Gerdy, wystawionej na ciężką próbę przetrwania za sprawą czarów rzuconych przez złą Królową Śniegu.

Mikołajki
4 grudnia odwiedził naszą szkołę święty Mikołaja. Najmłodsi powitali gościa radosnymi wierszykami i piosenkami. W zamian za to każdy dostał od niego piękny prezent. Przedtem musieli oczywiście obiecać, że będą grzeczni i posłuszni przez cały rok.
Program przygotowały p. E. Warzecha i p. D. Karkoszka

Andrzejki 2015

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, podczas której można się oderwać od szarej, szkolnej rzeczywistości i przenieść w świat fantazji. Z tej okazji 25 listopada w naszej szkole zorganizowana została dyskotek andrzejkowa.   Jak każe tradycja, nie obyło się bez wróżb, chętni mogli poznać swoją przyszłość.
Przygotowała p. W. Machaj

 

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej to szczególne święto wszystkich nauczycieli i pracowników oświaty. Z tej okazji od wielu lat uczniowie składają życzenia swoim nauczycielom. 15 października w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście- nauczyciele emeryci. Uczniowie pod kierunkiem p. W. Machaj przygotowali część artystyczną, w której wierszami i piosenkami dziękowali za trud i serce włożone w ich nauczanie i wychowanie.

 

Cyrk Szok

6 października do naszej szkoły przyjechał cyrk Szok. W programie były popisy żonglerskie, akrobacje, magia, iluzja i tresura zwierząt. Największe zainteresowanie wzbudził dwumetrowy wąż, który wywołał wiele emocji. Dzieci mogły dotknąć węża, a niektóre trzymały go na rękach. W dalszej części występu mogliśmy obejrzeć jeszcze tresowanego psa oraz jazdę na małym rowerku. Występ zakończył się gromkimi brawami.

 

 

XII Gminny Rajd Turystyczny im. Piotra Borowego

10.09.2015r. 33 uczniów klas IV- VI naszej szkoły wraz z opiekunami p. dyrektor H. Omylak i p. W. Machaj, jak co roku, wzięło udział w XII Gminnym Rajdzie Turystycznym im. Piotra Borowego.

Trasa jaka podążali to:

Remiza OSP w Kiczorach szlakiem turystycznym zielonym na Babia Górę przez Zosiakową Polanę do Rajsztagu stąd w stronę Stańcowej Polany i dalej przejście graniczne ze Słowacją na przełęcz międzyPrzyporem z Czyżow Wierszkiem- Muzeum Hviezdostava.

 

Inauguracja roku szkolnego 2015/2016

1 września 2015r. odbyła się uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. Następnie na korytarzu Szkoły Podstawowej im. Bł. Jana Pawła II w Kiczorach o godz. 10.30 odśpiewano hymn. Pani dyrektor powitała zebranych, a w szczególności najmłodszych. Uczennice klas I,III i IV w krótkim przedstawieniu pożegnały wakacje i zaprosiły do nowej pracy. Pani dyrektor życzyła wszystkim uczniom wytrwałości i cierpliwości w zdobywaniu wiedzy oraz radości i sukcesów w nowy roku szkolnym.

Program przygotowała p. M. Flaszczyńska.