Szkoła Podstawowa im. Bł. Jana Pawła II
w Kiczorach

Slide background

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Kategoria:

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE

ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

        Dnia 2 września o godzinie 11, po uroczystej mszy świętej  odbyło się w naszej szkole  uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020.  Nowa Pani Dyrektor Dominika Karkoszka serdecznie powitała uczniów oraz ich rodziców, grono pedagogiczne i wszystkich pracowników. Następnie uczniowie klas I-III przedstawili krótką część artystyczną, w której upamiętnili  80 rocznicę   wybuchu II Wojny Światowej. Na koniec Pani Dyrektor przedstawiła nowych nauczycieli  oraz wychowawców poszczególnych klas. Po uroczystości wszyscy uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami rozeszli się do klas.
         Pierwszy dzień szkoły szczególnie przeżywali najmłodsi uczniowie klasy zerowej, którzy z obawą i niepewnością, ale też z dużą ciekawością obserwowali całe to wydarzenie.
          Na cały rok szkolny wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy dużo siły i wytrwałości w zdobywaniu nowej wiedzy i pokonywaniu wszelkich trudności.

Program artystyczny i dekorację  przygotowała p. Maria Flaszczyńska.

 

Warsztaty kulinarne z uczniami

Kategoria:

Warsztaty kulinarne
 14 czerwca to również dzień w którym w naszej szkole odbyły się warsztaty kulinarne zorganizowane przez panie z Koła Gospodyń Wielskich, podczas których dzieci piekły babeczki. Najprzyjemniejszą częścią warsztatów była oczywiście degustacja własnoręcznie ozdobionych babeczek.

W imieniu dzieci i opiekunów serdecznie dziękujemy Panią z Koła Gospodyń Wiejskich   za życzliwość  i przeprowadzanie warsztatów.

 

Spotkanie z Iluzjonistą

Kategoria:

Spotkanie z iluzjonistą

          W dniu 14 czerwca 2019 roku w sali Domu Ludowego nasi uczniowie z  klas 0- II wzięli udział w niezwykłym spotkaniu,  a było to spotkanie z iluzjonistą panem Romanem Roszyk.

Wycieczka do Wioski indiańskiej

Kategoria:

Wycieczka do Wioski Indiańskiej ARAPAHO

            W środę 12 czerwca dzieci z klas 0 –III miały okazję pobyć w prawdziwej wiosce indiańskiej ARAPAHO
w miejscowości Zalas.
W pięknej, otoczonej lasem scenerii czekało na uczestników wiele ciekawych i zaskakujących atrakcji, związanych ze zdobywaniem indiańskich sprawności. W formie zabawy dzieci przeniosły się w świat Dzikiego Zachodu. Przygodę rozpoczęli od malowania twarzy w barwy indiańskie. Oglądali oryginalne tipi, każdy mógł dotknąć skóry   i kości dzikich zwierząt, obserwować przez lornetkę okolicę z punktu widokowego ARAPAHO oraz zdobywać sprawności: wspinaczka i zejście po linie, pajęczyna, równoważnia, rzut obręczą na bawole rogi, łowienie kaczuszek, strzelanie z łuku do tatanki oraz ciągnięcie jadowitych węży. Z pewnością największym wyzwaniem było przejście gołą stopą po „rozżarzonych węglach” czyli ścieżką wysypaną ostrymi szyszkami.  Zadania, choć niełatwe sprawiły dzieciom wiele radości. Odwiedzili również wąwóz duchów, do którego każdy musiał samodzielnie zejść po linie 40 m w dół, gdzie mieściło się cmentarzysko wojowników. Mogli tam wysłuchać indiańskich opowieści m.in. „o łapaczu snów” i poznać kulturę Indian. Była to nie tylko ciekawa przygoda i zabawa ale także okazja do zdobywania wiadomości i sprawności. Zaopatrzeni w indiańskie pamiątki, trochę zmęczeni ale pełni wrażeń dzieci wróciły do domu.

Dzień dziecka

Kategoria:

Dzień Dziecka 2019

Co to był za dzień…

3 czerwca obchodziliśmy  w naszej szkole Dzień Dziecka.

Świętowanie tego dnia rozpoczęliśmy ważnym wydarzenie, a było to poświęcenie nowo wybudowanego wielofunkcyjnego boiska sportowego. Uczniowie klas IV   i V pod przewodnictwem pani Zofii Kowalczyk przedstawili krótki program artystyczny i złożyliśmy uroczyste przyrzeczenie. Następnie  głos zabrali przybyli goście zastępca wójta pan Jakub Dyrcz oraz były wójt pan Bogusław Jazowski. Uroczystego poświęcenia dokonał ks. Damian Obrał.

Po oficjalnym otwarciu boiska przyszedł czas na zabawę i świętowanie. Tegoroczne święto dzieci odbyło się pod hasłem Dzieci Świata dlatego też uczniowie przebrali się za dzieci z różnych kontynentów. Odbyły się zawody sportowe, chłopcy zagrali mecz w piłkę nożną. Kolejno przebierańcy podzielili się na  grupy: Azja, Ameryka , Afryka i dokonali swojej prezentacji. Podczas wystąpień  mogliśmy dowiedzieć się  różnych ciekawostek, usłyszeć muzykę           i zobaczyć pochód każdego kontynentu. Na zakończenie każda grupa otrzymała wycinek  kuli ziemskiej, który należało pokolorować, a następnie ułożyć wspólnie kulę ziemską. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to to był główny cel tego dnia!

 

Porady stomatologiczne dla dzieci

Kategoria:

 Dzieci z oddziału przedszkolnego i klasy I wzięły udział w Ogólnopolskim programie edukacji stomatologicznej

Niesamowity świat higieny jamy ustnej

Wiek 6-7 lat to najlepszy czas, aby pomóc dzieciom wykształcić towarzyszące im już przez całe życie pozytywne nawyki dbania o higienę. „Niesamowity świat higieny jamy ustnej” powstał, aby zaangażować dzieci w zajęcia, podczas których zdobędą niezbędną wiedzę na temat higieny jamy ustnej, dbania o zęby, sposobów i częstotliwości prawidłowego szczotkowania zębów oraz przełamania bariery regularnych wizyt stomatologicznych.

 

Czytanie na przerwach

Kategoria:

 Przerwa na czytanie – ogólnopolska akcja bicie rekordu w czytaniu na przerwie

 14 maja w naszej szkole została przeprowadzona akcja Przerwa na czytanie 2019. Społeczność szkoły na dwóch przerwach międzylekcyjnych o godz. 9.35 i 10.40 czytała książki. We wspólnym czytaniu wzięły udział wszystkie klasy i nauczyciele. Uczestnicy akcji zgromadzili się w swoich salach i czytali przyniesione książki.

Spotkanie ze strażakami

Kategoria:

WIZYTA STRAŻAKÓW W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM I PUBLICZNYM PRZEDSZKOLU

 W dniu 13 maja przedszkolacy z wielką radością powitały wyjątkowych gości, strażaków z pobliskiej Ochotniczej Straży Pożarnej w Kiczorach. W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się, że ich praca nie polega tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas powodzi i wypadków samochodowych. Dzieci z bliska miały możliwość podziwiać wyposażenie, jakim dysponują  strażacy podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy.  Jednak największe zainteresowanie wzbudził wielki czerwony wóz strażacki, do którego każdy mógł wejść.

Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci utrwaliły sobie numer alarmowy do straży pożarnej i sytuacje, kiedy powinny go używać. Strażacy obdarowali wszystkich słodyczami i odblaskami,   a dzieci wręczyły im własnoręcznie wykonany prezent.

Spotkanie odbyło się w przesympatycznej atmosferze przy dźwięku syren strażackich.

W imieniu dzieci i opiekunów serdecznie dziękujemy Ochotniczej Straży Pożarnej w Kiczorach  za życzliwość  i przeprowadzone spotkanie.

Wywiadówka

Kategoria:

Wywiadówka odbędzie się 21 maja (wtorek) 2019 r. o godzinie 15.30.

Dla klasy VIII już od godziny 15.00

W ramach wywiadówki odbędzie się szkolenie dla rodziców prowadzone przez Pana M. Szczotkowskiego.

Sprawozdanie finansowe za 2018 rok

Kategoria:

Publikacja sprawozdania finansowego za 2018 rok

Zgodnie z § 34 ust. 10 Rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 13 września 2017 r. w sprawie rachunkowości oraz planów kont dla budżetu państwa, budżetów jednostek samorządu terytorialnego, jednostek budżetowych, samorządowych zakładów budżetowych, państwowych funduszy celowych oraz państwowych jednostek budżetowych mających siedzibę poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej, sprawozdanie finansowe Szkoły Podstawowej  im. Bł. Jana Pawła II sporządzone na dzień 2018-12-31, zostały opublikowany w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Lipnica Wielka:

https://bip.malopolska.pl/glipnicawielka,m,322833,szkola-podstawowa-w-kiczorach.html

Życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych

Kategoria:

Alleluja, Alleluja! Wesoły nam dziś dzień nastał,
Chrystus bowiem zmartwychwstał.
Radujcie się więc i z ufnością patrzcie w przyszłość.
Niech zsyła na Was łaski i wnosi szczęście do Waszego rodzinnego życia.

Z okazji Świąt Wielkiej Nocy,

życzymy Wam wielu radosnych chwil spędzonych w rodzinnym gronie.
Niech te święta będą zdrowe i pogodne.

Wesołego Alleluja życzą...

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Obsługa, Uczniowie

Szkoły Podstawowej im. Bł. Jana Pawła II  w Kiczorach

Akademia z okazji Świąt Wielkanocnych

Kategoria:

Akademia z okazji Świąt Wielkanocnych

Dnia 12 kwietnia 2019 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia nawiązująca do tradycji wielkanocnych. "Wielkanoc to najstarsze i najuroczyściej obchodzone przez chrześcijan święto. Niedziela palmowa - rozpoczyna w kościele obchody Wielkiego Tygodnia nawiązując w liturgii do uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy". Właśnie o tych tradycjach i obrzędach, czyli malowaniu pisanek, świątecznym śniadaniu w Wielką Niedzielę i polewaniu wodą w Lany Poniedziałek, czyli śmigusie-dyngusie, dniu "harców i swawoli, w którym trzeba polewać się wodą, weselić, śmiać się i odwiedzać" opowiedzieli uczniowie klasy IV w swoim krótkim przedstawieniu. Wprowadzili nas w niezwykły świąteczny czas i przypomnieli co symbolizują wielkanocne potrawy: jajko, baranek, chleb, bukszpan, wędlina oraz sól i pieprz.

Następnie głos zabrali Pani  Dyrektor Helena Omylak, ksiądz Damian Obrał i przedstawiciele samorządu uczniowskiego  składając całej społeczności szkolnej życzenia świąteczne.

 

 

Program przygotowały p. A. Zbieżek i p. G. Trzop

Spotkanie z Mikołajem

Kategoria:

Święty Mikołaj nocą wędruje,
w okna zagląda i nasłuchuje.
Gwiazdka w okna świeci
gdzie są grzeczne dzieci ? 

Spotkanie z Mikołajem 6 grudnia najmłodszych w naszej szkole odwiedził Mikołaj. Dzieci bardzo się ucieszyły z tej niezwykłej wizyty. Podczas spotkania z Mikołajem przedszkolaki zaśpiewały Mikołajowi piosenki, wyrecytowały wierszyki. Obecni na uroczystości goście, z zachwytem obserwowali występy przedszkolaków.

Śmiechu i radości było wiele. Na twarzach widać było wielkie wzruszenie i zadowolenie. Po występach Mikołaj obdarował dzieci słodkimi upominkami.

Program przygotowała D. Karkoszka.

Ślubowanie klasy I

Kategoria:

Dnia 27 listopada odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców. Wszystkich zebranych powitała dyrektor szkoły – Pani Helena Omylak. Zanim pierwszoklasiści zostali oficjalnie przyjęci do grona społeczności szkolnej, przedstawili przygotowany program artystyczny pt. „Dobre maniery przy stole”. Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. Tym samym dzieci zostały oficjalnie uczniami klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. Bł. Jana Pawła II w Kiczorach. Dowodem były dyplomy pasowania wręczone dzieciom przez dyrekcję szkoły i wychowawców oraz rożek obfitości wręczony przez rodziców.

Program przygotowała pani Maria Polańska- Nowak- wychowawca klasy I.

WIECZOREK PATRIOTYCZNY

Kategoria:

Rok szkolny 2018/2019 stanowi szczególną okazję do świętowania dla całej społeczności Szkoły Podstawowej w Kiczorach, ponieważ związany jest z 100 rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości. W związku z tym w szkole został zorganizowany 15 listopada „WIECZOREK PATRIOTYCZNY”.

Na listopadowe spotkanie, podczas którego uczniowie pod okiem nauczycieli przygotowali patriotyczny montaż słowno-muzyczny przybyli zaproszeni goście, nauczyciele, rodzice i uczniowie. Temat przewodni wieczornicy stanowiła miłość do ojczyzny. Scenariusz inscenizacji pt. „ 100 Lat Niepodległej!” przygotowały p. Maria Flaszczyńska i p. Dominika Karkoszka. Po uroczystym powitaniu i odśpiewaniu hymnu narodowego, zgasły światła, w blasku świec, przy akompaniamencie muzyki na specjalnie przygotowaną scenę wkroczyli uczniowie klas 0-III, którzy recytowali wiersze. Wszyscy uczestnicy z uwagą i wzruszeniem słuchali wystąpień. Inscenizacji towarzyszył bogaty repertuar muzyczny pieśni patriotycznych wspólnie odśpiewanych , na który składał się Wojenko Wojenko, Przybyli ułani, Pieśń Legionów Polskich, Rozkwitał pąki białych róż, Ojczyzno ma, czy też Rota Podhalańka. Po skończonym występie głos zabrała pani Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Bł. Jana Pawła II w Kiczorach – pani Helena Omylak, która na koniec przemówienia zaprosiła przybyłe osoby na poczęstunek.

11 LISTOPADA

Kategoria:

Dnia 13.11.2018 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji narodowego święta Odzyskania Niepodległości. 11 listopada 1918 roku Polska odzyskała niepodległość, zatem obchodziliśmy już 100 rocznicę wolności. Przygotowane w tym roku szkolne obchody charakteryzował niezwykle podniosły nastrój. Święto Odzyskania Niepodległości było sygnalizowane już dzień wcześniej poprzez umieszczenie okolicznościowej gazetki na głównym korytarzu.

Czytaj więcej...

Jan Paweł II Wielki Polak i Patriota

Kategoria:

22 października 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Kiczorach obchodziliśmy rocznicę nadania imienia szkole. Uroczystość przebiegała pod hasłem „Jan Paweł II Wielki Polak i Patriota”. Obraliśmy sobie Patrona, który służy nam za wzór. Chcieliśmy uczcić jego pamięć i przypomnieć, że Karol Wojtyła nie tylko był wielkim Papieżem, ale też oddanym Patriotą. Jego obecność na zawsze została zapisana w życiu każdego. Jako wielki człowiek, Polak, Papież pozostawił bogate przesłanie dla ludzkości. Dał świadectwo niezwykłej siły ducha, wiary, miłości Boga i człowieka. Był uosobieniem dobra, prawdy, mądrości i patriotyzmu. Jego cząstka powinna tkwić w każdym z nas.

Czytaj więcej...

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019. Witaj szkoło!

Kategoria:

        

  3 września uroczyście rozpoczęliśmy rok szkolny 2018/2019 i choć mamy w pamięci wakacyjne przygody to z radością spotkaliśmy się z koleżankami i kolegami oraz naszymi nauczycielami. Pani dyrektor powitała uczniów, rodziców, grono pedagogiczne i życzyła wszystkim wielu sukcesów. Część artystyczną przygotowali uczniowie klasy czwartej. Przypomnieli również o rocznicy wybuchu II wojny światowej. Życzymy wszystkim samych dobrych ocen i satysfakcji ze zdobywanej wiedzy.

Program artystyczny przygotowała pani Maria Flaszczyńska.

 

 

 

Samorząd uczniowski

Kategoria:

 

 

Samorząd uczniowski:

Przewodniczący: Karina Mentel

Zastępca: Klaudia Karkoszka

Skarbnik: Gabriela Kanior

Sekretarz: Anna Karnafel

Członkowie: Wiktoria Karkoszka

 

                Karolina Bartos

 

 

 

Opiekun samorządu Pani Andżelika Piórkowska