Szkoła Podstawowa im. Bł. Jana Pawła II
w Kiczorach

Slide background

Jan Paweł II Wielki Polak i Patriota

Kategoria:

22 października 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Kiczorach obchodziliśmy rocznicę nadania imienia szkole. Uroczystość przebiegała pod hasłem „Jan Paweł II Wielki Polak i Patriota”. Obraliśmy sobie Patrona, który służy nam za wzór. Chcieliśmy uczcić jego pamięć i przypomnieć, że Karol Wojtyła nie tylko był wielkim Papieżem, ale też oddanym Patriotą. Jego obecność na zawsze została zapisana w życiu każdego. Jako wielki człowiek, Polak, Papież pozostawił bogate przesłanie dla ludzkości. Dał świadectwo niezwykłej siły ducha, wiary, miłości Boga i człowieka. Był uosobieniem dobra, prawdy, mądrości i patriotyzmu. Jego cząstka powinna tkwić w każdym z nas.

O godz. 10.30 zebraliśmy się na Mszy Św. w Kaplicy, gdzie wspólnie modliliśmy się za całą społeczność szkolną.

Uroczystość w szkole rozpoczęto od wprowadzenia sztandaru oraz odśpiewania hymnu szkoły. Następnie uczniowie naszej szkoły z klas 0 i II pod kierunkiem pani M. Flaszczyńskiej i pani D. Karkoszka przedstawili program słowno-muzyczny. Na zakończenie obejrzeliśmy przygotowaną prezentację multimedialną o życiu Jana Pawła II.

Wielki to zaszczyt i odpowiedzialność być uczniem szkoły, która nosi imię tak wielkiego Polaka, jakim był Jan Paweł II. Jego gorące nawoływanie do miłości ojczyzny w sposób szczególny powinno być wyzwaniem dla nas.