Szkoła Podstawowa im. Bł. Jana Pawła II
w Kiczorach

Slide background

104 Rocznica Odzyskania Niepodległosci

Kategoria:

APEL Z OKAZJI 104 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Corocznie, 11 listopada, obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. W tym roku, uroczysty apel z tej okazji, odbył się 10 listopada. Obchody rozpoczęliśmy, podobnie jak w latach ubiegłych od zaśpiewania hymnu o godzinie 11.11, przyłączając się w ten sposób do akcji „ Szkoła do hymnu”.

Uczniowie naszej szkoły, pod kierunkiem p. Krzysztofa Wziątka, przygotowali i przedstawili montaż słowno – muzyczny, upamiętniający odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Utwory poetyckie zaprezentowane przez uczniów naszej szkoły oraz pieśni patriotyczne w ich wykonaniu wprowadziły wszystkich w podniosły i patriotyczny nastrój. Kolejny raz przeżyliśmy wzruszenie i radość z faktu, że po 123 latach niewoli, nasza ojczyzna powróciła na mapę Europy.