Szkoła Podstawowa im. Bł. Jana Pawła II
w Kiczorach

Slide background

Wycieczka do Wadowic klas I-III

Kategoria:

Zadowoleni wróciliśmy wieczorem do Kiczor, dumni z Jana Pawła II, papieża – Polaka  i zainspirowani jego życiem do robienia rzeczy wielkich i ambitnych

WYCIECZKA KLAS I- III DO WADOWIC

W ramach projektu „Poznaj Polskę”, uczniowie klas I – III ze Szkoły Podstawowej w Kiczorach zwiedzali Wadowice – rodzinne miasto Św. Jana Pawła II. Wycieczka została zrealizowana w ramach programu „Poznaj Polskę” i dofinansowana przez Ministra Edukacji i Nauki .

W godzinach rannych udaliśmy się do Wadowic – miasta urodzin Karola Wojtyły. Zwiedziliśmy Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II – muzeum biograficzne papieża Jana Pawła II mieszczące się w jego domu rodzinnym. Muzeum zaprojektowane jest w formie interaktywnej i przedstawione są tam najważniejsze wydarzenia z życia papieża od narodzin aż do śmierci. Tu w bardzo ciekawy sposób, przechodząc  przez poszczególne pomieszczenia, poznaliśmy życie Papieża Polaka "od kołyski do kanonizacji". Usłyszeliśmy, jak bardzo Papież kochał młodzież , jakie pokładał w niej wielkie nadzieje i wtedy w nas rodziło się pragnienie, by Go nie zawieść. Następnie zwiedziliśmy znajdującą się obok bazylikę, w której podziwialiśmy znaną chrzcielnicę – miejsce chrztu  Karola Wojtyły.

Ostatnim etapem naszej wycieczki było zwiedzanie Wadowic kolejką. Zobaczyliśmy najważniejsze miejsca związane z Karolem Wojtyłą m.in. szkołę, do której uczęszczał. Naszą przygodę z Wadowicami zakończyliśmy pysznym obiadem w restauracji Cud, malina . Sądząc po pustych talerzach, obiad wszystkim smakował.