Szkoła Podstawowa im. Bł. Jana Pawła II
w Kiczorach

Slide background

Jasełka 2022

Kategoria:

                                                                               JASEŁKA SZKOLNE 2022r.

W klimacie nadchodzących świąt Bożego Narodzenia w dniu 22 grudnia 2022 roku w naszej szkole zostały wystawione Jasełka . Biblijne wydarzenia sprzed ponad 2000 lat odtworzyli wybrani uczniowie klasy I, II, III i IV pod opieką p. Marii Flaszczyńskiej.  Fabuła dwuaktowej sztuki była oparta na walce sił dobra z siłami zła. Ostatecznie siły dobra symbolizowane przez aniołów pokonały ciemną stronę mocy. Wątki humorystyczne przedstawienia jak również wspaniała gra aktorska uczniów dostarczyła oglądającym wiele radości budząc uśmiech na twarzy. Poznaliśmy historię Marii i Józefa, zostaliśmy przeniesieni myślą i sercem do Ziemi Świętej, gdzie w ubogiej stajence narodził się Jezus. To do małego Jezuska przybyli tak honorowi goście jak Trzej Mędrcy i złożyli mu pokłon.

Na zakończenie głos zabrała Pani Dyrektor- Dominika Karkoszka, która podziękował aktorom za piękną grę i złożył wszystkim obecnym bożonarodzeniowe życzenia. Następnie wszyscy podzielili się ze sobą opłatkiem.

Kochani – na ten Nowy Rok przyjmijcie od nas życzenia: niech magiczna moc wigilijnego wieczoru przyniesie wam spokój i radość. Niech każda chwila świąt Bożego Narodzenia żyje własnym pięknem, a Nowy Rok obdaruje was pomyślnością i szczęściem.

Najpiękniejszych świąt Bożego Narodzenia! Fotorelacja z powyższej akademii została zrealizowana z wykorzystaniem aparatu fotograficznego z programu Laboratorium Przyszłości.