Szkoła Podstawowa im. Bł. Jana Pawła II
w Kiczorach

Slide background

Obchody Patrona Szkoły

Kategoria:

Jan Paweł II- Jego święci i błogosławieni

  

            22 października 2019 r. w Szkole Podstawowej im. Bł. Jana Pawła II w Kiczorach obchodziliśmy siódmą rocznice  nadania imienia naszej szkole.  Motywem przewodnim tegorocznych uroczystości było hasło: „Jan Paweł II- Jego święci i błogosławieni”.

            O godzinie 11.00 cała nasza społeczność szkolna zebrała się na uroczystej Mszy św.             w Kaplicy, gdzie wspólnie, pod przewodnictwem ks. Damiana Obrała oraz proboszcza Jerzego Bargiela modliliśmy się w intencji nas wszystkich. We mszy świętej, jak i w pozostałych uroczystościach brali udział przedstawiciele gminy: sekretarz – Jan Kuliga,  dyrektor Centrum Usług Wspólnych – Marzena Michalak, sołtys wsi Kiczory- Henryk Kowalczyk, rodzice oraz pracownicy szkoły.

            Uroczystości w szkole rozpoczęły się od uroczystego wprowadzenia sztandaru oraz odśpiewania hymnu szkoły. Następnie uczniowie klasy II i III pod kierunkiem pani Marii Flaszczyńskej przedstawili program artystyczny, w którym przybliżyli nam świętych, którzy zostali wyświęceni przez św. Jana Pawła II. Po przedstawieniu uczniowie, którzy brali udział w konkursach organizowanych przez szkołę otrzymali pamiątkowe nagrody. W konkursie wiedzy o Janie Pawle II wyróżniono (w kolejności zajętych miejsc): Oliwię Karkoszkę, Małgorzatę Gnidę,  Annę  Karnafel oraz Faustynę Warzeszak. W konkursie plastycznym nagrodzono: Antosię Bandyk, Julię  Stachulak i  Amelię Kramarz. Na zakończenie głos zabrała Pani Dyrektor, która w swoich słowa wyraziła radość i dumę z tego, że naszym Patronem jest Jan Paweł II. Przemówienie wygłosił również sekretarz gminy Lipnica Wielka- Jan Kuliga, który przypomniał nam jak wyglądały starania rodziców, przedstawicieli szkoły, by nadać imię Jana Pawła II Szkole w Kiczorach.

            Dzień Patrona w naszej szkole był tak wyjątkowy jak jego główny bohater - Jan Paweł II. Kolejny raz przekonaliśmy się, że emocje związane z Jego osobą nie stygną, lecz powodują wzruszenie i skłaniają nas do refleksji. Jego idee i myśli są wiecznie żywe w naszym codziennym działaniu. Choć minęło już 14 lat od jego śmierci, nadal pozostaje wśród nas. Jesteśmy dumni, że nasza szkoła nosi imię tego wybitnego Polaka.