Szkoła Podstawowa im. Bł. Jana Pawła II
w Kiczorach

Slide background

Dzień Praw Dziecka

Kategoria:

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

 

                                                                       „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.

                                                                                                                     Janusz Korczak

            Dzieci w naszym kraju są przyzwyczajone, że swoje święto obchodzą 1 czerwca. Tymczasem 20 listopada też mają okazję do świętowania, ponieważ Polska jako członek Światowej Organizacji Narodów Zjednoczonych propaguje datę 20 listopada, jako Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka.

            W tym roku przypada okrągła, trzydziesta  rocznica uchwalenia  Konwencji o Prawach Dziecka. Z tej okazji w naszej szkole odbyła się  akademia przygotowana przez klasę  IV i V, pod opieką pani pedagog- Agaty Barszcz. Podczas występu przedstawiono krótką prezentację, w której przypomniano najważniejsze prawa dziecka. Dodatkowo uczniowie odśpiewali piosenkę pt.: ”Piosenka o prawach dziecka”, która jest swoistym „hymnem” dzieci. Chociaż w naszej szkole prawa dziecka mają „swoje święto” cały rok i ani na chwilę o nich nie zapominamy, to dziś śpiewając piosenkę, chcieliśmy, by usłyszał ją dorosły świat.
            W tym dniu wszyscy nasi uczniowie, by uczcić ten wyjątkowy dzień przyszli ubrani na niebiesko. Z tej również okazji w klasach IV- VIII zostały przeprowadzone lekcje w ramach godzin do dyspozycji nauczyciela, na których uczniowie poznawali dokładnie swoje prawa zagwarantowane im w Konwencji Praw Dziecka.