Szkoła Podstawowa im. Bł. Jana Pawła II
w Kiczorach

Slide background

Wieczorek Patriotyczny

Kategoria:

II PATRIOTYCZNY WIECZOREK Z OKAZJI

NARODOWEGO  ŚWIĘTA    NIEPODLEGŁOŚCI

            29 listopada w Szkole Podstawowej im. Bł. Jana Pawła II w Kiczorach odbył się II Wieczorek Patriotyczny z okazji Narodowego  Święta Niepodległości. Uczniowie klas 0-VIII pod kierunkiem p. Marii Flaszczyńskiej zaprezentowali swoje artystyczne umiejętności.

            W tym roku swoją obecnością zaszczycił nas Wójt Gminy Lipnica Wielka- Mateusz Lichosyt, który w krótkiej przemowie przypomniał nam dzieje polskiej Orawy na tle historii Polski.   Na spotkanie przybyli również rodzice, dziadkowie oraz rodzeństwo naszych uczniów, którzy podziwiali oraz nagradzali występy gorącymi oklaskami. Zaprezentowane zostały piękne wiersze i pieśni mówiące o doli żołnierskiej, miłości do Ojczyzny i radości z odzyskanej wolności. Pomimo ogromnej tremy uczniowie poradzili sobie świetnie.  Dzięki takim wydarzeniom uczniowie mają możliwość rozwinięcia nie tylko swoich umiejętności recytatorskich, muzycznych, ale również budować swoją postawę patriotyczną.

            Po występie artystycznym p. dyrektor Dominika Karkoszka rozdała nagrody uczniom, którzy wzięli udział w szkolnym konkursie plastycznym pt.: „Żołnierze polscy na frontach II Wojny Światowej”. Na koniec zaprosiła wszystkich uczestników na poczęstunek przygotowany przez mamy z  Rady Rodziców. Był to miły, uroczysty, patriotyczny wieczór, który dostarczył wielu wzruszeń i refleksji nad skomplikowaną przeszłością naszego narodu.

            Dziękujemy wszystkim rodzicom i dzieciom za zaangażowanie oraz pragniemy zachęcić do udziału w  Wieczorku Patriotycznym w przyszłym roku.