Szkoła Podstawowa im. Bł. Jana Pawła II
w Kiczorach

Slide background

Wigilia

Kategoria:

WIGILIA SZKOLNA 2019

                                                           „Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy,

                                                           dzień zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory(...).”

            20 grudnia 2019 był w naszej szkole dniem szczególnie uroczystym. W przeddzień przerwy świąteczno - noworocznej odbyła się, tak jak co roku, Szkolna Wigilia. Uczniowie pod kierunkiem Pań: Marii Flaszczyńskiej i Dominiki Karkoszki zaprezentowali tradycyjne jasełka. Z wielkim przejęciem i zaangażowaniem mali artyści odegrali swoje role i przypomnieli wszystkim sceny rozgrywające się w stajence betlejemskiej, tułaczkę Maryi i Józefa, pokłon pasterzy i monarchów. Cudownie zaśpiewane kolędy, pastorałki zrobiły na wszystkich bardzo duże wrażenie.

            Po występie uczniów głos zabrała Dyrektor Dominika Karkoszka, która w imieniu własnym złożyła wszystkim serdeczne świąteczno-noworoczne życzenia. Na koniec głos zabrała ks. Damian Obrał, który przeczytała fragment Pisma Św. o narodzeniu Pańskim i udzielił całej społeczności szkolnej błogosławieństwa bożego.

            Po części artystycznej i ciepłych życzeniach wszyscy podzielili się opłatkiem, a później zasiedli do wspólnej wieczerzy i delektowali się potrawami przygotowanymi przez panie kucharki
i rodziców
.