Szkoła Podstawowa im. Bł. Jana Pawła II
w Kiczorach

Slide background

Ślubowanie i 11 Listopada

Kategoria:

"Oto nadeszła pora taka,

by ucznia „zrobić” z przedszkolaka"   .

   Każdego roku w progach naszej szkoły witamy nowych pierwszoklasistów. Ten szcze­gólny dzień odbył się 6 listopada 2020 roku. W tym dniu odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania dzieci na uczniów Szkoły Podstawowej im. Bł. Jana Pawła II w Kiczorach. Uczniowie klasy pierwszej przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego pod okiem swojej wychowawczyni p. Dominiki Karkoszki. Uczyli się dzielnie tekstów, piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas prób. Podczas akademii pierwszacy błysnęli talentem. Znajomość przepisów ruchu drogowego, pięknie zaśpiewane piosenki, przyjaźń i koleżeństwo w grupie rówieśniczej to dowód, że dzieci są gotowe do sumiennej pracy w szkole.

             W niezwykle podniosłej atmosferze, pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Później nastąpiła najważniejsza chwila – pasowanie na uczniów. Pani Dyrektor, ogromnym ołówkiem, pasowała każde dziecko na ucznia, następnie wręczyła pierwszoklasistom pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.  Nie obyło się bez słodkiej niespodzianki od rodziców, którzy niestety, ze względu na panującą pandemię nie mogli uczestniczyć w tym wydarzeniu.

         Wszyst­kim pierw­szo­kla­si­stom życzymy, aby ten dzień pozo­stał w ich pamięci jako wielkie prze­ży­cie i nie­za­po­mniana, rado­sna chwila. A rodzi­com gra­tu­lu­jemy tak zdol­nych pociech.

Akademia z okazji 102 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

6 listopada  obchodziliśmy w naszej szkole 102 rocznice odzyskania niepodległości. Z tej okazji klasa II i III  pod kierunkiem p. Marii Polańskiej przygotowała uroczystą akademię.  Uroczystość rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego, następnie uczniowie przedstawili montaż słowno-muzyczny pt. „100 rocznica powrotu Orawy do Polski”. Zebrani uczniowie włączyli się w śpiew pieśni patriotycznych: „Pierwsza Brygada”, „Rota”, „Wojenko, wojenko”. Dla wszystkich była to ciekawa  i pouczająca lekcja historii.

Na zakończenie uroczystości,  pani dyrektor Dominika Karkoszka, podziękowała wszystkim za piękne występy i cenną lekcję historii, która była także ważnym źródłem informacji o trudnych losach naszej małej Ojczyzny- Orawy.

Klasy IV- VIII (realizujące naukę zdalnie) z okazji Dnia Niepodległości na godzinie wychowawczej mieli okazję obejrzeć akademię przygotowana przez uczniów kl. VI i VII  pod kierunkiem wychowawczyni p. Gabrieli Trzop.