Szkoła Podstawowa im. Bł. Jana Pawła II
w Kiczorach

Slide background

Narodowe czytanie

Kategoria:

    X JUBILEUSZOWA ODSŁONA NARODOWEGO CZYTANIA 2021

 

Dnia 09.09. 2021r. odbyła się X edycja Narodowego Czytania w Gminie Lipnica Wielka. Tegorocznym miejscem spotkania była nasza szkoła. Z tej okazji do naszej szkoły zjechali przedstawiciele wszystkich szkół w naszej gminie. Otwarcia uroczystości oraz powitania zaproszonych gości, nauczycieli oraz młodzieży uczestniczącej w Narodowym Czytaniu dokonał Wójt Gminy Lipnica Wielka Mateusz Lichosyt. W swoim wystąpieniu przybliżył zebranym historię Narodowego Czytania. Dowiedzieliśmy się, że Akcja Narodowego Czytania organizowana jest przez Prezydenta RP A. Dudę od 2012r. Została zainicjowana wspólnym czytaniem lektury „Pana Tadeusza” A. Mickiewicza przez parę prezydencką. Uroczystość Narodowego Czytania w Gminie Lipnicy Wielkiej w bieżącym roku obchodziliśmy po raz 4. W tym roku wspólne czytaliśmy dramat pt. „Moralność Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej. Sylwetkę Gabrieli Zapolskiej oraz problematykę dzieła przedstawił zebranym p. Robert Kowalczyk.  Wybrane fragmenty lektury czytali: Mateusz Lichosyt – Wójt Gminy Lipnica Wielka, dr Tomasz Pasierbek – Dyrektor BgPN w Zawoi, mjr Andrzej Karkoszka – Komendant Placówki SG w Zakopanem, Henryk Kowalczyk – Radny RG Lipnica Wielka, sołtys wsi Kiczory, Małgorzata Obrochta – Kierownik SPZOZw Lipnicy Wielkiej, Dominika Karkoszka – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kiczorach, Viktoria Warzeszak i Weronika Karlak – uczennice klasy II LO w Lipnicy Wielkiej oraz Stanisława Kucek – Dyrektor GBP w Lipnicy Wielkiej. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy VII Maja Kiełczewska i Amelia Słaby. Wszyscy uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć  w Narodowym Czytaniu, ponieważ słoneczna aura nam dopisywała i mieliśmy przyjemność wysłuchać wyjątkowego utworu, piętnującego obłudę, zakłamanie i zło w wyjątkowych okolicznościach przyrody.