Szkoła Podstawowa im. Bł. Jana Pawła II
w Kiczorach

Slide background

Wycieczka do Skansenu w Zubrzycy Górnej

Kategoria:

WYCIECZKA UCZNIÓW Z ZERÓWKI DO ORAWSKIEGO PARKU ETNOGRAFICZNEGO

Nasi najmniejsi uczniowie z klasy 0  wybrali się na długo wyczekiwaną wycieczkę do Orawskiego Parku Etnograficznego w Zubrzycy Górnej. W skansenie zerowiacy wzięli udział w zajęciach edukacyjnych  "Od ziarna do chleba". W trakcie zajęć mogli zobaczyć jak dawniej młócono zboże cepami, czyszczono ziarno na przetakach oraz jak mielono je na żarnach. Dzieci słuchały przewodnika z zaciekawieniem. Niestety ze względu na obostrzenia sanitarne zajęcia te nie mogły mieć formy warsztatów. Mamy nadzieję, że coś jednak zostanie w pamięci naszych uczniów. Po warsztatach uczniowie oglądali wnętrze starej szkoły orawskiej przeniesionej z Lipnicy Wielkiej wraz z wyposażeniem.  Zobaczyli także jak wygląda pasieka z ulami kłodowymi. Powierzchnia muzeum zajmuje ok. 12 ha, a więc dużo, biorąc pod uwagę krótkie jeszcze nogi naszych uczniów,  udało nam się sporo przejść i zobaczyć. Nie zabrakło zabawy na świeżym powietrzu na placu zabaw, który znajdował się na terenie skansenu.

Pełni wrażeń wrócili do szkoły, a zdjęcia i pamiątki będą przypominać o lekcji w skansenie. Mamy nadzieję, że wycieczka ta przybliżyła naszym uczniom niełatwe życie i pracę ludzi w dawnych czasach.