Szkoła Podstawowa im. Bł. Jana Pawła II
w Kiczorach

Slide background

Wycieczka klasy IV-V do Nowego Targu

Kategoria:

WYCIECZKA KLASY IV i V DO NOWEGO TARGU

Dnia 20 października 2021 r.  klasa IV i V pod opieką pani Alicji Kramarz i Gabrieli Trzop uczestniczyła w wycieczce do Nowego Targu. Najpierw odwiedzili kino „Tatry”, gdzie obejrzeli film pt. „ Fatima”. Była to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, poruszająca opowieść o objawieniach fatimskich w czasach Pierwszej Wojny Światowej, kiedy ludzie poszukiwali nadziei. Doświadczyli cudu. 

Po filmie udali się wszyscy do Mc Donaldu, gdzie każdy zjadł to na co miał ochotę, a następnie do Parku Trampolin – JUMP PLANET.  Po profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktora korzystali z szeregu atrakcji m.in. trampolin akrobatycznych, ściany wspinaczkowej, koszów do koszykówki, trampolin sportowych oraz basenów wypełnionych gąbkami. Wszyscy z radością skakali na trampolinach na różne sposoby. Dużym zainteresowaniem cieszyły się skoki do basenu z gąbkami, zwinnościowa karuzela przeszkód, a także zjazdy na zjeżdżalniach. Pobyt w JUMP PLANET sprzyjał wyrabianiu nawyku aktywnego spędzania wolnego czasu oraz integracji  zespołów klasowych. Ta coraz bardziej popularna forma aktywności fizycznej dostarczyła uczniom wielu niezapomnianych wrażeń.

            Ostatnim etapem wycieczki były warsztaty z wypiekania pizzy w Pizzerii „Szary Wilk” w Lipnicy Wielkiej. Każdy z uczestników warsztatów przygotował swoją pizzę od podstaw według własnego uznania, która następnie była wypiekana na miejscu. Warsztaty uczniowie  zakończyli konsumpcją swoich unikalnych, kulinarnych arcydzieł.

            Ten pełen atrakcji dzień uczniowie zmęczeni, ale i niezwykle szczęśliwi zakończyli późnym popołudniem powrotem do Kiczor. Miło było wspólnie spędzić czas po trudnym czasie izolacji spowodowanej pandemią. Oby więcej takich dni.